Etapak

> HAKKINDA

Plastik Bölümü, Etap Plastik markası ile üretim hayatına 1968 yılında başlamıştır. 1997 yılında Özgörkey Holding bünyesine katılmış, üretim faaliyetlerine Etapak Baskı Ambalaj San. ve. Tic. A.Ş. olarak devam etmektedir.

Plastik Enjeksiyon sektöründe köklü ve saygın geçmişi olan Etapak Plastik, Türkiye plastik sektöründe birçok ilke imza atmıştır. İzmir, Pınarbaşı tesisinde; 9.000 m2’si kapalı olmak üzere toplam 22.000 m2’lik bir alanda, yıllık yaklaşık 10.000 ton üretim hacmine sahip olan Etapak Plastik, üretiminin %30’unu 4 kıtada 29 ülkeye ihraç etmektedir.

Ana faaliyet konusu; içecekten gıdaya, ağır sanayiden ambalaja kadar birçok iş kolunun tedarik zinciri içerisinde, muhafaza ve lojistik ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ürünler sunmak olan Etapak Plastik, geçmişten günümüze "yüksek müşteri memnuniyeti anlayışı ile müşterilerinin çözüm ortağı olma" amacı ile üretimi sürdürüyor.

Geri Dönüşüm Politikası ve Sürdürülebilirlik kapsamında “Doğaya Saygı” ilkesini benimseyen Etapak Plastik, doğa için önemine ve değerine inanarak geri dönüşüme ağırlık vermekte, toplumumuza ve ekonomimize katma değer yaratmaya devam etmektedir.